Zasłony

Jak dobrać dywan do zasłon?

Umiejętne połączenie elementów w pomieszczeniu jest bardzo ważne i daje wspaniały efekt. Najłatwiejszym zabiegiem jest powtarzalność wzorów lub kolorów, jednak nie jest to konieczne, aby pomieszczenie było spójne i eleganckie.

Dwa elementy, które budują ciepło pomieszczenia to dywan i zasłony. Obie rzeczy są bardzo reprezentatywne i to na nie, zwraca się uwagę w drugiej kolejności, czyli skupiamy sir na nich najdłużej. Dlatego bardzo ważne jest dopasowanie obu elementów do siebie. Jak zawsze możemy pójść w bezpieczne i rozwiązanie i kolor dywanu i zasłony wybrać taki sam. Można jednak wybrać nieco bardziej odważne rozwiązanie i kolor wiodący na dywanie dobrać tylko w elementach dekoracyjnych zasłony lub odwrotnie.

Niebezpieczne jest jednak dobieranie tych elementów w identycznych wzorach, a różnych kolorach. Wówczas musimy dobrać idealnie kolory, aby do siebie pasowały, a dodatkowo musimy pamiętać o tym, aby wzór nie przytłaczał. Dobrym rozwiązaniem jest wybór jednego elementu wzorzystego, na przykład zasłony w paski. Natomiast drugi element niech będzie jednolity w podobnym kolorze co drogi, ale nie identycznym. Pamiętajmy, że powtarzalność we wnętrzu tworzy spójną całość, jednak zbyt duża może spowodować wizerunek kiczu lub tandety.

Możesz również sprawdzić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *