Zasłony

Praktyczne i estetyczne zalety zasłon gotowych

Masz problem z wyborem zasłon? Zastanawiasz się nad wyborem zasłon gotowych lub szytych na zamówienie? Dobrym rozwiązaniem jest zakup gotowego produktu.

Estetyka i wygoda.

Zasłony zakupione w sklepie to bardzo praktyczne, wygodne rozwiązanie. Niemal natychmiast po wypakowaniu są gotowe do zawieszenia. Zanim jednak dokonasz zakupu, należy zwrócić uwagę na tkaninę, miejsce przeznaczenia oraz wymiary okien. Charakter pomieszczenia narzuca nam kryteria doboru zasłon. W pomieszczeniach o małym dostępie światła, takich jak mały pokoik lub kuchnia, najlepiej zastosować jasną kolorystykę i mniejsze zasłony. W przeciwnym wypadku pomieszczenie stanie się zimne, ponure, a zasłona nie będzie elementem dekoracyjnym, a imitacją ściany. Sypialnia rządzi się nieco innymi prawami aranżacji. Zazwyczaj jest to małe pomieszczenie, które ma być chronione przed nadmiarem światła i ciepła. W sypialni można zastosować zasłony gotowe z grubszego materiału ze względów praktycznych. Podobnie jest w przypadku dużych pomieszczeń takich jak salon, gdzie wskazane jest zastosowanie materiału o cięższym brzmieniu.

Praktyczne piękno gotowych zasłon.

Gotowe zasłony rozwiązują przede wszystkim problem montażu. Spośród wielu ofert mamy do wyboru zasłony na metalowych kółkach – montowane bezpośrednio na rurce karnisza, zasłony na szelkach – także montowane na rurze karnisza oraz zasłony na kanale, które zawieszane są identycznie, jak dwa poprzednie modele. Innym rozwiązaniem, ułatwiającym ułożenie materiału jest zakup zasłony na taśmie marszczącej. Rozwiązanie daje możliwość ładnego ułożenia tkaniny oraz zawieszenia za pomocą żabek lub kółek. Gotowy produkt ogranicza montaż tylko do karnisza bez konieczności doszywania szelek, a taśma marszcząca skróci czas zawieszania i układania tkaniny. Zakupienie gotowych zasłon oszczędza wiele czasu podczas montażu oraz jest tańszym rozwiązaniem niż szycie produktu na zamówienie

Możesz również sprawdzić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *