Kategoria: Firany

Firany są jednym z najładniejszych elementów wystroju wnętrza. Poprawiają estetykę, a większość z nas nie wyobraża sobie nie mieć ich w domu. Wnętrze, w którym na oknie nie ma choćby małej zazdroski, wydaje się niedokończone. Firanki zdobią okna, przepuszczając światło dzienne. Jednocześnie zapewniają intymność, chroniąc przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Na rynku dostępnych jest wiele firan wykonanych z różnego rodzaju tkanin, różniących się wyglądem i właściwościami.

Firanka powinna podkreślać wystrój wybranego pomieszczenia, wpisywać się w styl i kolorystykę. Najchętniej kupowanymi i najbardziej klasycznymi są te w kolorze białym lub ecru, choć na rynku nie brakuje tych w ciemnych kolorach. W salonie możemy pozwolić sobie na firanki i zasłony sięgające podłogi. Jedyne co nas ogranicza to budżet i wyobraźnia. Po drugie musimy się zastanowić jaką rolę powinny spełniać. Czy tylko dekoracyjną? Czy może zależy nam przede wszystkim na wysokiej ochronie przed promieniami słonecznymi i zapewnieniu pewnej dozy intymności? W kuchni mogą to być wspomniane zazdroski, sięgające do parapetu. Do pokoju dziecięcego polecamy specjalnie dobrane, kolorowe firanki w misie lub kwiatki.

Rodzaje firan

Firany z żakardu Tkanina żakardowa jest jedną z najpopularniejszych, z jakich wykonuje się firany. Cechą charakterystyczną firan wykonanych z żakardu…

6 miesięcy temu